• Preukaz žiaka ISIC/EURO<26

• Vážení rodičia!

Život žiaka sa stáva každým rokom nákladnejším. Na škole si to veľmi dobre uvedomujeme. Pre našich žiakov preto vydávame medzinárodný preukaz ISIC/EURO<26, ktorý je identifikačným preukazom žiaka našej školy a Vám môže ušetriť desiatky až stovky eur.

S preukazom získava Vaše dieťa možnosť:

• využiť zľavy nie len na Slovensku, ale aj vo svete. Napr. v papiernictve Ševt, v kinách Cinema City a CINEMAX, na lyžovačke v Tatrách a v iných zimných a letných strediskách, pri občerstvení v McDonald s, Subway či Burger King, pri nákupe oblečenia v obchodoch RESERVED, House a na ďalších asi 1.400 miestach na Slovensku.

Viac na www.isic.sk/zlavy-na-slovensku.

• uplatniť si nárok na bezkonkurenčný študentský paušál Yoxo s veľkým obsahom dát – 30GB, s nekonečnými hovormi a SMS, ktorý je dostupný výhradne pre držiteľov preukazov ISIC. Viac na www.isic.sk/pausalpreteba.
            • využiť preukaz ako multifunkčnú dopravnú kartu pre MHD, SAD a vlakovú dopravu na zľavnené cestovné po celom Slovensku - viac na www.preukazstudenta.sk.
            • využiť aj 50% zľavu na vlaky v Čechách.
            • pridať si preukaz do aplikácie UBIAN a mať pod palcom svoje dopravné transakcie a informácie o karte. Viac na www.ubian.sk.
            • mať jeden preukaz platný v interných systémoch školy pre evidenciu dochádzky či stravovania.

Je potrebné, aby ste:

a to ideálne do 12.02.2024................., nakoľko doručenie na školu môže pre veľký záujem trvať 2-3 týždne.

Táto suma zahŕňa poplatok za licenciu ISIC/EURO<26 (10€) a poplatok za výrobu čipového preukazu a za jeho použitie u dopravcov (12€) na školský rok 2023/2024.

• pripravili si 1 fotografiu žiaka (rozmer 25x25 mm), ktorú umiestnite na preukaz pri jeho prevzatí

Preukaz si budete môcť prevziať v ZŠ u p. Breuera. O termíne vás budeme informovať.

Preukaz dostanete predpripravený na použitie vo všetkých jeho funkciách (pre použitie ako dopravnej karty je treba dobiť kredit/zakúpiť si lístok priamo u konkrétneho dopravcu). Až v ďalších rokoch sa platnosť preukazu predlžuje kúpou a nalepením známky ISIC (10€ ISIC licencia na zľavy a paušál) a SMS-kou (3,60€ predĺženie preukazu na cestovanie).

Využívajte Vy a Vaše deti výhody medzinárodného preukazu ISIC tak,

ako to robia držitelia preukazov a ich rodičia na celom svete.

ISIC_2023_platobna_brana_-_Info.pdf

• HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

• Do fotogalérie bol pridaný nový album HVIEZDOSLAVOV KUBÍN.

Každoročne sa koná v našej základnej škole súťaž v recitovaní pod názvom Hviezdoslavov Kubín.

Tak to bolo aj tento rok. 23. 1. 2024 žiaci predviedli svoje recitátorské schopnosti v školskom kole. Tí najlepší, teda tí, ktorí sa umiestnili na prvých miestach budú našu školu reprezentovať v Poprade na obvodovom kole.

V recitovaní poézie skončili na prvom mieste Timon Andrejdes, Laura Šimeková a Filip Šleboda.

V recitovaní prózy z prvého miesta postupujú Lara Gvozdiaková, Veronika Maškulková a Sofia Mária Skokanová.

Všetkým postupujúcim držíme palce.

• Školské kolo Šaliansky Maťko

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Školské kolo Šaliansky Maťko.

V predvianočnom čase sa žiaci 2.- 7. ročníka zapojili do súťaže v prednese povestí Šaliansky Maťko. Je to postupová súťaž a na okresnom kole v Poprade nás budú reprezentovať žiaci z prvých miest.

Výsledková listina:

I.kategória: 1.miesto: Daniela Bucová

2.miesto: Shania Scarlett Palková

II.kategória: 1.miesto: Jozef Vyrostek

2.miesto: Laura Šimeková

3.miesto: Róbert Šimek

III.kategória: 1.miesto: Ján Štefaňák

2.miesto: Martin Slušný

3.miesto: Viktória Andreidesová

Elisa Lacková

Umiestneným žiakom blahoželáme a pedagógom za odbornú prípravu ďakujeme.

Napísala: Mgr. Monika Čarnogurská

Vypracovala: Mgr.Monika Čarnogurská